Relaxační zóna

 

Kousek luxusního domova na Vašich cestách včetně wellness zóny...

 
 
 

 

Relaxační zóna se saunou

 
 
Naše wellness zóna Vám nabízí možnost whirlpoolu a sauny.

Dopřejte si relax po Vašich aktivitách.
 
 
 
 
 

 

Relaxační zóna se saunou

 
Zhruba 50 % lidí denně zažívá stres na pracovišti. Co takhle se stresu vyhnout a užívat si psychickou i fyzickou pohodu? Mnohé vědecké výzkumy prokázaly její blahodárné účinky na zdraví. Tady jsou ty hlavní.
 
 
 
 

Méně stresu

Sauna Vás dobije pozitivní energií a tělo si díky ní odpočine. Během saunování se v těle uvolňují endorfiny, tedy hormony štěstí. Pár minut v sauně Vám tak zaručí úsměv po zbytek dne.
 
 
 
 

Lepší imunita

Saunování je typické pro střídání fáze zahřátí a následného ochlazení. Díky tomu se tělo stává odolnějším a zlepšuje se jeho imunita. Méně často Vás tedy skolí chřipka či jiná viróza.
 
 
 
 

Pozitivní vliv na dýchací cesty

Pobyt v sauně je vhodný také při potížích se záněty dýchacích cest a průdušek. Může vést ke zmírnění nemocí dýchacích cest, napomáhá celkové vitalitě plic a působí pozitivně při dýchacích potížích, zejména pak v kombinaci s aromaterapií.
 
 
 
 

Regenerace

Při prohřívání těla se zvyšuje pohyblivost kloubů, a zároveň dochází k uvolnění napětí ve svalech. Díky tomu se zmírňuje napětí v celém těle, které pak může odpočívat a regenerovat. Saunování se proto doporučuje využívat při poranění svalů, vazů a kloubů v rámci rekonvalescence.
 
 
 
 

Detoxikace organismu

Pokud chcete tělo detoxikovat, je třeba ho zbavit škodlivých látek. Díky pobytu v sauně dochází k nadměrnému pocení, čímž se z těla vyplavují škodlivé toxiny. Organismus se tak pročistí a Vy se budete cítit zdravěji a lépe.
 
 
 
 

Zdravější kůže

Saunování je známé také pro svůj pozitivní vliv na pokožku. Pomáhá nejen při zmírnění kožních onemocnění, ale také při léčbě lupénky a atopických ekzémů. Díky pobytu v sauně dochází k prokrvení pokožky a otevření pórů. Pokožka následovně regeneruje, je zdravější a lépe dýchá. Celkově pak vypadá mladší, zdravější a jemnější.
 
 
 
 

Lepší činnost srdce a cév

Pobyt v sauně Vám doslova rozpumpuje srdce. Tepová frekvence se při saunování zvýšuje na 100-150 tepů za minutu. To odpovídá fyzickému cvičení s nízkou až střední intenzitou. Pravidelný pobyt v sauně má tedy podobné přínosy jako pravidelné cvičení - lepší funkce srdce, prokrvení celého těla, snížení výskytu arytmií a zlepšení krevního tlaku.