ZIMNÍ AKTIVITY


Nově se na lyžích dostanete po celém areálu.

STŘEDISKO POMEZKY
 • Leží v 1000m.n.m., řadí se mezi vysokohorské středisko
 • sjezdovka je rozdělena na dvě části - horní odpovídá náročnosti červené barvy a spodní modré barvy
 • spodní část sjezdovky je v 1000m.n.m.
 • v blízkosti dětský SKiMU Park s pomůckami pro výuku lyžování
 • celý areál uměle zasněžován sněžnými děly
 • ve spodní části sjezdovky restaurace SKiMU House - až pro 110 hostů
 • pro snowboardisty je připraven park s raily, boxem a skoky

STŘEDISKO U KOSTELA
 • od nás vzdáleno pouhých 300m
 • 5 sjezdovek, 4 vleky
 • horní část sjezdovky U Kostela odpovídá náročnosti červené barvy, ostatní modré barvy
 • tento areál je též plně zasněžován
 • ve středisku je dětský SKiMU Park
 • středisko U Kostela nabízí slalomový svah s pevnou časomírou ZDARMA
 • sjezdovka U Kostela 400m dlouhá nabízí večerní lyžování

CENÍKY SKIMU

 
 


LETNÍ AKTIVITY
Herní krajina PECKA
- nově otevřená herní krajina ve Velké Úpě nabízí unikátní soubor soch a objektů na motivy krkonošské zvířeny, lanových stezek a prolézaček, která nemá v Čechách obdoby. Najdete zde například 15 metrů dlouhou dřevěnou sochu rysa, jehož chřtánem se prochází, nebo 9 metrů vysoké paroží jelena, sloužící jako vyhlídka, která se promění v tobogán. Naučná stezka v pětimetrové výšce pod korunami stromů provede návštěvníky několika hnízdy. Mezi stromy je možné si pohrát mezi obřími mravenci. Jako prolézačka slouží také 9 metrů dlouhá zmije, nebo obří vřetenovka.
K herní krajině PECKA se dostanete z Velké Úpy sedačkovou lanovkou Portášky, nebo pěšky od Spáleného Mlýna po modré turistické značce přes Boudu Jana a dále po žluté na Portášky.

Stezka korunami stromů ( Janské Lázně ) - Nachází se v srdci majestátních lesů Krkonošského národního parku. Trasa o délce 1500m vás provede druhově pestrým lesem. Zcela vás uchvátí výhled ze 45 metrů vysoké věže, díky které budete mít na dosah ruky lesní mohykány staré přes 150 let. Zavítáte i do unikátního naučného centra, které se nachází v podzemí dřevěné rozhledny.

Lanový park ( Janské Lázně ) - Lanový park ve stromech se skládá ze 36ti překážek ve dvou okruzích. Kromě jiných zajímavých překážek se zde můžete ze stromu na strom dopravit na saních, snowboardu nebo na kole. Čeká vás i adrenalinový zážitek v podobě přejezdů na kladce.
Pro děti od 100 cm do 140 cm je určen Babypark, kde jsou jištěni bezpečným samojistícím zařízením.

Terénní koloběžky ( Janské Lázně ) - Vyzkoušejte sjezd na terénních koloběžkách z hřebenů Krkonoš. Terénní koloběžku včetně helmy vám zapůjčí na lanovce, kde kabinkovou lanovkou vyjedete na Černou horu a pak už vás čeká nevídaný sjezd nejen po asfaltových, ale i lesních cestách.

Lanová dráha na vrchol Černé hory ( Janské Lázně - Černá hora ) - Pro turisty lanovka nabízí přiblížení ke značeným trasám na Liščí horu nebo do Pece pod Sněžkou. Nachází se zde také naučná stezka Černohorská rašeliniště.

Možnosti koupání: přehrada Labská, jezero Bukówka, aquacentrum Jánské Lázně, koupaliště Retro park Sejfy, aquapark Špindlerův Mlýn, koupaliště Čistá, Trutnov - Pekelský rybník, rybník Vejsplachy, koupaliště Petříkovice, aquapark Trutnov, bazén Trutnov, koupaliště Valteřice.

 
 

Bobová dráha ( Pec pod Sněžkou )
- Na horní stanici Vás dopraví vlek a dolů pojedete sami 700 metrů dlouhým sjezdem. V některých místech budete až 8 metrů nad zemí. Celková délka dráhy je 900m.
Dvoumístné boby mohou dosáhnout rychlosti až 40 km/h. Dráha je zkonstruovaná pro celoroční provoz. Jezdí se za každého počasí - tedy i za deště nebo v zimě při metrové pokrývce sněhu.

Lemurie ( Pec pod Sněžkou )
- Areál pro malé i velké děti plný prolézaček, dlouhých adrenalinových skluzavek , velikých trampolín s nafukovacím hradem. To je Lemurie, nejoblíbenější místo dětí v Peci pod Sněžkou.

Lanová dráha na Sněžku ( Pec pod Sněžkou ) - jednou z nejúžasnějších dominant Krkonošských hor je Sněžka – nejvyšší hora České Republiky (1603 m.n.m.). Na Sněžku vede lanovka z Pece pod Sněžkou. Spokojeni budou i milovníci romantických horských procházek. Na vrcholu Sněžky je Česká poštovna, ze které můžete poslat písemné pozdravy domů.
 
 
 
 
Babiččino údolí - Patří mezi nejznámější výletní místa Východních Čech. Celá krajina Babiččina údolí a zámku Ratibořice je ideální výlety v letním i zimním období. V létě na Vás čeká malebná krajina se zvlněným podkrkonošským terénem, která je výborná pro pěší turisitiku a jízdu na kole a v zimě na běžky. Objevíte zde známá místa z knížky Boženy Němcové "Babička", jako je Ratibořický zámek, mlýn nebo Staré Bělidlo. Často se zde pořádají kulturní akce, které se hlásí k odkazu Babičky. A tak zde uvidíte oživené postavy z románu – Barunku, pana mlynáře, Babičku nebo dokonce slavné čtyřnohé přátele v podání Sultána a Tyrla.

ZOO Dvůr Králové nad Labem - Afriku můžete navštívit ve Dvoře Králové, kde se nachází nejznámější a největší zoologická zahrada v České republice. Zoo se pyšní největším počtem zvířat (přes 2000 kusů). V letní sezóně vás nejvíce zaujme úžasné africké safari o rozloze 60 ha. Nadšení řidiči mohou využít své vlastní auto a ostatní se mohou projet safari busem.
 
 

Aquapark v hotelu Golebiewski ( Karpacz - Polsko ) - Nedaleko Malé Úpy v městečku Karpacz ( 23 km ) najdete aquapark, který je vhodný pro páry a rodiny s většími dětmi. Vyřádí i odpočine si tady opravdu každý – 5 vířivek, solná jeskyně, sauny, tobogány, venkovní bazén s teplou vodou propojený s vnitřním bazénem, posilovna …

Park miniatur ( Kowary - Polsko ) - V areálu původní továrny na výrobu koberců, se nachází Park miniatur Dolního Slezska. V parku se seznámíte se 40-ti stavebními památkami - kostely, kláštery, hrady, zámky atd. Dolního Slezska, které jsou zmenšeny v poměru l: 25. Historii každého objektu přibližují popisky u jednotlivých miniatur.
Park pohádek - 1km od Karpacze ( 24km ). Nabídka je určena hlavně pro rodiny s dětmi. Park pohádek (Park Bajek) je způsob jak se přenést do pohádkového světa a aktivně strávit čas na čerstvém vzduchu.Mezi lesními stezkami objevíte chaloupek, z nichž každá představuje jiný pohádkový příběh. Můžete tu potkat mj. Sněhovou královnu, Malenku, Šípkovou Růženku a Popelku. U každé chaloupky děti mohou rozvíjet představivost při poslouchání nahrávky s obsahem pohádky a pozorování krásných pohyblivých panenek.Kromě pohádkových chaloupek se v areálu parku nachází velké dětské hřiště s moderními konstrukcemi. Děti mohou vylézt na vrchol miniaturní Sněžky a sáhnout na kamennou maketu meteorologické observatoře. Pod horou je speciální tunel, jehož vnitřek skrývá „Krakonošův poklad“. Velmi zábavné jsou také vodní hry.